Tworzenie aplikacji mobilnych

Internetowa sieć dostępna jest w zasadzie w każdym miejscu. W biurach i domach niewiele osób obecnie nie ma dostępu do internetu, także operatorzy komórkowi w swoich taryfach coraz częściej uwzględniają internetowe pakiety.

Coraz większa powszechność mobilnych urządzeń, takich jak tablety lub smartfony spowodowała, że z możliwości przeglądania internetowych stron można korzystać z dowolnego miejsca.

Żeby zasięgnąć więcej informacji na prezentowany tu wątek, odkryj także pozostałe absorbujące portale.

Dzięki urządzeniom mobilnym zmieniło się również podejście do projektowania stron internetowych. W przypadku komputerów stacjonarnych oraz laptopów strony są wyświetlane na dużych ekranach o odpowiedniej rozdzielności. Jednak na małym ekranie smartfona takie – Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|R|W=230]serwisy zbyt dobrze się nie prezentują, a poza tym czas ich ładowania jest bardzo długi. Dlatego też wraz z pojawieniem się przenośnych urządzeń sporo serwisów zdecydowało się uruchomić swoje strony mobilne, czyli wersje nadające się do wyświetlania właśnie na tych małych ekranach.

Wersje stron na tablety oraz smartfony zmodyfikowały także podejście do projektowania internetowych serwisów. Tworzenie stron mobilnych wymaga od programistów zupełnie innego podejścia niż przy tradycyjnych serwisach, i niekiedy mogą to być dwa całkowicie odmienne produkty. W przypadku wersji mobilnej najważniejsza powinna być lekkość i mała objętość.

Resztę na

Zyskuje się to przez zmniejszenie liczby fotografii, uproszczenie stylów i poprawę szybkości wyświetlania. Całkowicie odmiennego podejścia wymaga także nawigacja na stronie, w przypadku ekranów dotykowych sterowanie będzie się odbywać za pomocą palców i serwisy mobilne muszą być do tego przystosowane. Z tego też powodu występuje tak dużo różnic między wersją tradycyjną i mobilną wielu serwisów, a ludzie którzy narzekają na to, że takie różnice są muszą mieć świadomość, z czego to wszystko wynika. Następnym etapem funkcjonalnym wielu serwisów internetowych jest tworzenie aplikacji mobilnych które rozszerzają możliwości, jakie oferują przeglądarki. Aplikacje takie można zainstalować na swoich smartfonach czy tabletach i cieszyć się znacznie większą liczbą funkcjonalności, niż przy korzystaniu z przeglądarek.

Napisał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*